Bypass BANeco2,3 z filtrem metalowym do ANeco2 i 3-II
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Bypass DARCO BANeco2,3-II z filtrem metalowym o niewielkich oporach przepływu służy do przygotowania powietrza wpływającego do aparatu nawiewnego ANeco2-II oraz ANeco3-II generacji.
Funkcje Bypassu BANeco2,3-II generacji
Bypass BANeco2,3-II pełni następujące funkcje:
- Zabezpiecza aparaty nawiewne ANeco2 i 3-II przed przegrzaniem, zasysając chłodne powietrze z otoczenia lub pomieszczenia, do którego doprowadzona jest rura wylotowa bypassu.
- Zastosowany w nim zawór zwrotny odcina dopływ gorącego powietrza do niepracującego aparatu nawiewnego (np. z powodu braku prądu) i kieruje to powietrze do pomieszczenia, z którego zasysane jest chłodne powietrze.
- Filtruje gorące powietrze, tym samym podnosząc sprawność systemu ogrzewania kominkowego.
Zmiana pozycji
Bypass DARCO BANeco-II może być ustawiony względem aparatu nawiewnego ANeco-II w pozycjach różniących się o kąt 15°.
Także połączone urządzenia (tj. zestaw BANANeco) mogą być ustawione względem podłoża w wielu pozycjach, różniących się od siebie o kąt 15°.
Szczegóły montażowe znajdują się w instrukcji obsługi dostarczanej wraz z urządzeniem.
Wskazówki i ostrzeżenia
- Nie wolno montować zestawu w okapie kominka.
- Zabrania się zabudowywani zestawu nawiewnego materiałami izolującymi (komora przepływowa aparatu jest izolowana).
- Nie wolno podłączać aparatu bez uprzedniego wyposażenia kominka w kratki dekompresyjne, których wylot nie jest ograniczony, np. żaluzją.
- Zestaw nawiewny należy umieścić w miejscu łatwo dostępnym, w którym będzie zapewniony dopływ powietrza niezbędny do odpowiedniej wentylacji silnika. Temperatura otoczenia nie może przekraczać 50°C.
- Należy stosować przewody powietrzne izolowane, unikając jednocześnie dużych załamań powodujących zmniejszenie wydajności nawiewu.
- Zestawu nie wolno montować w miejscach o dużej, nienaturalnej wilgotności oraz narażonych na zalanie wodą.
- Nie wolno włączać zestawu, jeśli w urządzeniu lub w przewodach rozprowadzających ciepło znajdują się zanieczyszczenia, jakiekolwiek przedmioty i ciecze.
- Nie wolno uruchamiać zestawu w zapylonym pomieszczeniu, np. podczas budowy kominka i cięcia piłą elementów z kamienia, itp.
Dane techniczne
| Rodzaj elementu | bypass |
| Przeznaczenie | ogrzewanie powietrzne |
| Średnica wylotu | ø150 mm |
| Materiał | blacha ocynkowana |
| Kolor | srebrny |
| Wymiary | 341 x 342 x 377 mm |
| Waga | 8 kg |
| Napięcie zasilania | 230 V / 50 Hz |
| Max. temperatura otoczenia | 40°C |
| Max. temperatura tłoczonego powietrza | 180°C |
| Klasa ochrony IP | IP20 |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Kraj produkcji | Polska |
Kopiowanie i powielanie treści dla celów komercyjnych bezwzględnie zabronione!
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Zaloguj się
Producenci
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie;