Zestaw nawiewny turbina DARCO BANANeco1-II
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Zestaw nawiewny DARCO BANANeco1-II generacji jest stosowany do przygotowania i rozprowadzania ciepłego powietrza (o temperaturze do max 180°C) z okapu nad paleniskiem kominka do pomieszczeń mieszkalnych.
Linia ECO została wyposażona w silniki z elektroniczną komutacją, której zawdzięczamy cichszą pracę oraz zmniejszenie zużycia energii. Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany położenia króćca wylotowego.
Elementy składowe zestawu BANANeco-II
W skład zestawu nawiewnego BANANeco-II wchodzą:
- Bypass termostatyczny BANeco, który:
- zabezpiecza aparat nawiewny przed przegrzaniem
- ogranicza temperaturę gorącego powietrza płynącego z kominka przez zasysanie dodatkowego, chłodnego powietrza z otoczenia
- filtruje gorące powietrze.
- Aparat Nawiewny ANeco-II, wyposażony w odizolowany termicznie i akustycznie wentylator, który nadmuchuje powietrze.
- Zawór zwrotny, który odcina przepływ powietrza do aparatu nawiewnego po jego wyłączeniu (np. z powodu braku prądu).
Zmiana pozycji urządzenia
Bypass DARCO BANeco-II może być ustawiony względem aparatu nawiewnego ANeco-II w pozycjach różniących się o kąt 15° i dodatkowo cały zestaw BANANeco może być ustawiony względem podłoża w wielu pozycjach różniących się od siebie o kąt 15°.
Uwaga
Standardowe wyposażenie zestawu nawiewnego DARCO BANANeco1-II nie obejmuje regulatora obrotów oraz termostatu. Aby umożliwić indywidualne sterowanie urządzeniem, należy dokupić termostat lub regulator wraz sondą dedykowane dla tego modelu.
Zasada działania zestawu nawiewnego DARCO BANAN-II
Jeśli temperatura w okapie kominka będzie poniżej temperatury startu automatycznego sterownika w cyklu automatycznym (tj. 40°C), silnik aparatu nie uruchomi się.


Jeśli temperatura w okapie kominka przekroczy od 40°C aparat zacznie pracować.
W przypadku, gdy temperatura w okapie kominka jest wysoka i oscyluje w przedziale od 70°C do 180°C aparat nawiewny pracuje.


Silnik aparatu nawiewnego nie pracuje, np. w przypadku braku prądu.
Wskazówki i ostrzeżenia
- Nie wolno montować zestawu w okapie kominka.
- Należy zapewnić dobrą wentylację silnika. Zabrania się zabudowy zestawu nawiewnego materiałami izolującymi (komora przepływowa aparatu jest izolowana).
- Nie wolno podłączać aparatu bez uprzedniego wyposażenia kominka w kratki dekompresyjne, których wylot nie jest ograniczony, np. żaluzją.
- Nie wolno zamykać całkowicie kratek i anemostatów, lecz należy zbilansować ilość ciepłego powietrza napływającego do pomieszczeń. Dla zapewnienia prawidłowej pracy systemu konieczne jest zapewnienie powrotu powietrza do pomieszczenia z kominkiem, np. pod drzwiami lub poprzez otwory w drzwiach.
- Zestaw nawiewny należy umieścić w miejscu łatwo dostępnym, w którym będzie zapewniony dopływ powietrza niezbędny do odpowiedniej wentylacji silnika. Temperatura otoczenia nie może przekraczać 40°C.
- Należy stosować przewody powietrzne izolowane, unikając jednocześnie dużych załamań powodujących zmniejszenie wydajności nawiewu.
- Zestawu nie wolno montować w miejscach o dużej, nienaturalnej wilgotności oraz narażonych na zalanie wodą.
- Nie wolno włączać zestawu, jeśli w urządzeniu lub w przewodach rozprowadzających ciepło znajdują się zanieczyszczenia, jakiekolwiek przedmioty i ciecze.
- Nie wolno uruchamiać zestawu w zapylonym pomieszczeniu, np. podczas budowy kominka i cięcia piłą elementów z kamienia, itp.
Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania znajduje się w Instrukcji montażu i obsługi.
Dane techniczne
| Rodzaj elementu | zestaw nawiewny |
| Przeznaczenie | wentylacja nawiewno-wywiewna, ogrzewanie powietrzne |
| Średnica wylotu | ø125 mm |
| Materiał | blacha ocynkowana |
| Kolor | srebrny |
| Wymiary | według schematu |
| Waga | 11 kg |
| Moc nominalna | 28 W |
| Moc maksymalna | 31 W |
| Napięcie zasilania | 230 V / 50 Hz |
| Wydajność maksymalna | 340 m³/h |
| Max. temperatura otoczenia | 40°C |
| Max. temperatura tłoczonego powietrza | 180°C |
| Max. ciśnienie tłoczonego powietrza | 125 Pa |
| Ciśnienie akustyczne | 65 dB |
| Klasa ochrony IP | IP20 |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Kraj produkcji | Polska |
Kopiowanie i powielanie treści dla celów komercyjnych bezwzględnie zabronione!
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
Zaloguj się
Producenci
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie;